למה לחיות בספק כשאפשר לגלות את האמת

חקירות כלכליות

חייבים לכם כסף? מעלימים ממכם נכסים? חושדים שהעובד גונב מכם? נפלתם קורבן לעוקץ? רוצים לבדוק את היכולת הכלכלית של שותף פוטנציאלי? אנחנו ב DIM חקירות פרטיות ומודיעין עסקי מתמחים בביצוע חקירות כלכליות ויכולים לבצע עבורכם בדיקת נאותות, חקירות לצורך הרמת מסך, הוכחת מנהג בעלים וכמובן איתור נכסים ומקורות הכנסה בארץ, בשטחי הרשות או בחו"ל.

סוגים של שירותי חקירות כלכליות

מהי חקירה כלכלית?

חקירה כלכלית הינה חקירה המנוהלת על ידי חוקר כלכלי במטרה לשקף את מצבו הפיננסי של אדם או גוף עסקי, במהלך החקירה יאספו נתונים אשר יובילו לחשיפת מצבו הפיננסי, כגון: נכסים, רכוש וכסף בארץ ובחו"ל כדוגמת – חשבונות בנק, נכסי נדל"ן, כלי רכב, אחזקות של מניות ומוצרים פיננסים אחרים.

מי מבצע את החקירה הכלכלית?

באופן עקרוני החקירה תבוצע על ידי חוקר כלכלי אשר מתמחה בסוג זה של חקירה, אך לרוב יהיה צורך בשימוש בשיטות חקירה נוספות, כגון מעקבים, חקירות בכיסוי, דיבוב וסיוע ב"מקורות".

למה שאצטרך חוקר כלכלי? מתי כדאי לבצע חקירה כלכלית?

במרבית המקרים ובעיקר כאשר מדובר על עניין שאינו נחקר על ידי גורמים רשמיים, חקירה כלכלית פרטית מהווה את הבסיס לאיסוף ראיות בכדי להגיש תביעה בבית המשפט או לברר האם כדאי בכלל להגיש תביעה בבית משפט (האם לגורם הנחקר נכסים או מקור הכנסה, שניתן יהיה לעקל או לדרוש במסגרת הליך התביעה, במידה ונזכה בתביעה), בדיקת מהימנותו ויכולתו הכלכלית של שותף פוטנציאלי, משקיע פוטנציאלי בעסק, בעלי מניות בחברה (במסגרת סכסוכים עסקיים) וכ"ו.
עוד לפני שלב איסוף הראיות, בעזרת החקירה תוכלו להבין אם בכלל קיים ביסוס לחשדות שלכם.
בעזרת חקירות כלכליות ניתן לאסוף מידע רב הכולל איתור מקורות הכנסה, נכסים ורכוש, כגון נדל"ן בארץ או בחו"ל, כלי רכב בין אם רשומים על הנדון או בעזרת הוכחת מנהג בעלים, איתור חשבונות בנק וזכויות כספיות כגון קופות חיסכון וגמל, ניירות ערך, ירושות ועוד. ישנם בעלי חוב ונוכלים מקצועיים אשר מתמחים בהעלמת רכוש והלבנת הון. אותם נוכלים פועלים באופן מקצועי לטשטש את עקבותיהם. משרדנו צבר ניסיון רב כנגד הנוכלים וכאשר נאסף המידיע בצורה תקינה, יהיה ניתן להציג את אותו מידע בבתי הדין ו/או מול הגורם הרלוונטי, במידה ולא מדובר בהליך משפטי.

מתי נצטרך חקירה כלכלית? סיבות לביצוע חקירה כלכלית

כאשר אנשים חושבים על חקירות כלכליות לרוב מה שיעלה להם בראש זה חקירות כלכליות מסועפות המבוצעות במקרים חמורים של הונאות בשווי של מיליונים רבים, אך בפועל בתור חוקרים פרטיים המספקים שירותים של חקירות כלכליות בשלושים שנה האחרונות יצא לנו להיתקל בכל סוגי הלקוחות ולספק שירותים של חקירות כלכליות במגוון נושאים, לדוגמא:

גירושין – בין אם מדובר בהקדמת תרופה למכה טרום הליך גירושין, אמצע ההליך או אפילו בסיומו, חוקר כלכלי יכול לעזור לכם להפוך את הקערה על פיה. כידוע פעמים רבות בני זוג שנמצאים בהליך עלולים להגיע למחלוקות עבר/הווה/עתיד בנושאים רגישים כגון חלוקת רכוש, משמורות, דמי מזונות ומדור. כאשר אחד הצדדים לא ירצה לחלוק את הרכוש בצורה שווה ו/או לא לשלם מזונות ומדור בהתאם לגובה הכנסתו, הוא ינסה להעלים רכוש או כספים ויש כאלה אשר מתכוננים לגירושין עוד לפני החתונה ורושמים נכסים על בני משפחה או כפי שנהוג בימינו, בארנקים וירטואליים. במהלך שנות עבודתנו כמשרד המספק שירותי חקירות כלכליות לבני זוג בתהליך גירושין, חשפנו נכסים בשווי של מאות מיליונים ושונו חייהם של מאות אנשים.

גביית חובות – כאשר ישנו בעל חוב המקשה עליכם לגבות את חובו אליכם, בכך שנעלם מהרדאר או טוען לאי יכולת החזרת החוב, חוקר פרטי כלכלי יכול לעזור לכם לאתר את בעל החוב או לחשוף את נכסיו (גם אם הבריח אותם לצד ג').

שירות לקבלני עיקולים – שירות תומך למימוש צו עיקול הכולל שיקוף מצבם הכלכלי של חייבים, איתור נכסיהם ומקום הימצאותם.

שירות למשרדי עורכי דין – ביצוע חקירות כלכליות בשיתוף פעולה עם משרדי עו"ד.

שותפות עסקית – כאשר אתם שוקלים להיכנס לשותפות עסקית עם אדם פרטי או מול חברה, חשוב שתקבלו החלטה זאת כאשר כל המידע מוצג לפניכם. חקירה כלכלית תחשוף בפניכם את המצב הכלכלי המלא כולל חובות, תביעות והון, למען החלטה מושכלת (ובאופן נרחב ומדויק יותר מכלל האפשרויות הקיימות כיום בשוק, לרבות דוח BDI).

חשד למעילה בכספים – כאשר עובד או מנהל בעסק חשודים במעילת כספים או העלמת סחורה, חקירה כלכלית לגבי אותו עובד/מנהל, תהווה כלי יעיל ומדויק על מנת להבין מה מצבו הכלכלי של אותו עובד/מנהל. לדוגמא, תמוה ביותר שעובד שמשתכר כ-10000 ש"ח בחודש, יחזיק נכסים, מספר חשבונות בנק, רכב יוקרתי וכ"ו. כמובן שלכל אדם יכולת לבנות לעצמו מקורות הכנסה נוספים מלבד המשכורת החודשית מהמעסיק, אולם במידה וקיים חשד שעובד/מנהל מסוים מועל בכספים, הרי שחקירה כלכלית תהווה מרכיב חשוב על מנת להוכיח שאותו עובד/מנהל אכן מועל בכספים.
דוגמא נוספת – שותף פעיל בעסק, שאמור להעביר אחוז מסוים מההכנסות לשותפו השקט, שהינו פחות פעיל בעסק, עלול למעול בכספים, להציג הכנסות נמוכות לשותף וכך להעביר אחוז נמוך ולגרום לשותפו השקט הפסדים.
חקירה כלכלית פרטית טובה ומקיפה וודאי תציף את האמת ותביא להפסדים נמוכים בהרבה לשותף השקט או רווחים, שלא ידע עליהם.

באילו כלים משתמש חוקר פרטי כלכלי?

אומנם לא נוכל לחשוף את כל סודות המקצוע לנו אך כן נוכל לספר שלחוקרים פרטיים המתמחים בתחום של חקירות כלכליות ישנם כלים רבים אך הכלי החשוב ביותר הוא חשיבה יצירת.
פעמים רבות כאשר החקירה מסתעפת ומסתבכת חדותו וניסיונו של החוקר הם הקלפים המנצחים.
בחגורת הכלים של חוקר פרטי כלכלי ישנם כמה כלים מרכזיים כגון:
איסוף מידע ברשת – ישנו מידע רב הזורם ברשת האינטרנט, החל ממידע שניתן לאיסוף דרך הרשתות החברתיות ודרך מאגרי מידע שונים, שאינם מוכרים לכלל הציבור (אך חוקיים לחלוטין והמידע שמובא מהם, קביל בבתי הדין).
מעקבים – בין אם מדובר על הוכחת מנהג שימוש בעלים, איתור נדל"ן או תיעוד פגישות חשאיות, מעקבים איכותיים ודיסקרטיים הינם אבן הבסיס של מרבית שיטות החקירה, כולל חקירות כלכליות.
חקירה תחת כיסוי – כלי חזק אשר נחשב ליהלום שבכתר במשרדנו. בעזרת החוקרים המיומנים שלנו, הצלחנו פעמים רבות לדובב את הנדון או סביבתו ולהשיג את הראיות בהקלטה, באופן שהראיות קבילות לגמרי בבתי הדין.
מקורות מידע – גורמים רלוונטיים, שמאותרים על ידי משרד החקירות ומקורבים לסביבתו של הנדון/הנחקר, מופעלים כ"מקורות" ומספקים מידע "מבפנים". המידע שמתקבל נבדק ולאחר שמאומת, מהווה אף הוא מקור מידע קביל בבתי הדין.

כמה עולה חקירה כלכלית? מחיר חוקר פרטי כלכלי

משרד החקירות DIM מתמחה בחקירות פרטיות בדרגות עומק שונות ויכול לספק ללקוח שירות חקירות מעמיק ביותר.
מחיר חקירה כלכליות יהיה תלוי בגורמים שונים כגון: האם החקירה סטנדרטית או מורכבת, כמה עמוק רוצים להגיע והאם מדובר על חקירה מחוץ לגבולות הארץ. כמובן שישנם גורמים נוספים רבים אשר עלולים לשחק תפקיד בקביעת המחיר הסופי.
בכל מקרה כאשר מדובר על חקירה כלכלית מצומצמת המחיר ינוע בין 1200 – 1500 ש"ח והמחיר לחקירה כלכלית מורכבת ינוע בין 8500 – 12000ש"ח.

חקירה כלכלית מחיר מחירון 2024

חקירות כלכליות - שלבי התהליך

לאחר שיחת ייעוץ איתנו תוכלו לקבל אינדיקציה האם יש טעם לפתוח בחקירה. במידה והתקבלה החלטה לנהל חקירה כלכלית אנו נאסוף עבורכם את כל המידע הרלוונטי באופן חוקי וקביל אשר ישמש אתכם בעתיד בבית המשפט או בבית הדין הרבני.
המידע ייאסף בדיסקרטיות מלאה ללא כל ידיעת הצד הנחקר. איסוף המידע יעשה הן בדרכים טכנולוגיות והן בעבודת שטח כגון מעקבים, תצפיות, תשאולים ודיבובים תחת סיפור כיסוי.
לאחר שייאסף המידע אתם תקבלו דו"ח מקיף הכולל מידע אודות האדם או הגוף הנבדק.
מידע אשר באפשרותנו לספק יכלול בבסיסו:

 • פרטים אישיים של נידוני החקירה – שם, ת.ז, טלפון וכתובת.
 • מקורות הכנסה.
  נכסי נדל"ן בארץ ובחו"ל.
 • איתור רכוש – כלי רכב ודברי ערך.
 • חשבונות בנקים בארץ ובחו"ל.
 • בעלות מניות, ניירות ערך ומוצרים פיננסים אחרים.
 • ביטוח חיים, קרנות פנסיה וקופות גמל.
 • חובות, משכנתאות ושעבודים.
 • מצב משפטי הכולל תביעות משפטיות בעבר ובהווה.
חקירות כלכליות - כלים

מהן היתרונות בחקירה כלכלית?

בעולם שמונע על ידי כסף, חקירות כלכליות הינן נפוצות מאוד ובמרבית המקרים מועילות ביותר כאשר מסתכלים על פקטור של עלות תועלת. ישנם סיבות ונסיבות רבות לביצוע חקירות כלכליות אך בסופו של דבר המטרה זהה – מניעה של אובדן כספי ופגיעה פיננסית.

 • שיפור דמי מזונות – במקרים רבים ישנם ניסיונות מצד אבות לא לשלם את מלוא הסכום המגיע באמתלה שאין באפשרותו לשלם או לחילופין הצהרות שקריות על מצבם הכלכלי, אשר יקבע מראש את גובה המזונות כנמוך ממה שראוי לקבל בפועל. חוקר פרטי מומחה בגירושין יתן מענה למצב זה בעזרת חקירה כלכלית אשר תחשוף את מצבו הכלכלי האמיתי של ההורה בעזרת איסוף ראיות אשר ישמשו אותכם בבית המשפט.
 • העלמת נכסים בהליך גירושין – כאשר מדובר על חלוקת רכוש שנצבר במהלך שנות הנישואים ישנה חשיבות גדולה לחשוף נכסים אלו בזמן הליך הגירושין, במרבית המקרים חקירה מקיפה מסוג זה עלולה להניב מאות אלפי ואפילו מיליוני שקלים שבמצב אחר לא היו עולים לשולחן הדיונים.
 • קבלת החלטות עסקיות – לפני רכישה, מיזוג או השקעה בחברה חשוב מאוד לדעת את מצבה הפיננסי, ביצוע חקירה כלכלית מקיפה בטרם החלטה עסקית תבטיח שתקבלו את ההחלטה הנכונה עבורכם ותחסכו לעצמכם הפסדים ועוגמת נפש.
 • חקירה פנימית בעסק – גניבות והונאות מצד עובדים הינה מכה קשה הגורמת להפסדים של מיליארדי שקלים בשנה ואנחנו אפילו לא מדברים על מקרי קיצון כגון אתי אלון, בעלי עסקים בכל הגדלים מתמודדים באופן שוטף עם עובדים אשר מכניסים ידיהם לקופה בדרכים מתוחכמות וכן בעובדים אשר מנצלים חוסר פיקוח שוטף וגונבים זמן או משאבים מבית העסק. חברת DIM מספקת שירותים הכוללים חקירות כלכליות מעמיקות הנותנות מענה מקיף החל מחשד לא ספציפי ועד חקירות סמויות של עובדים בעזרת כלים טכנולוגים וחקירות סמויות הכוללות החדרת עובד סמוי במידת הצורך.

סיפורי הצלחה חקירות כלכליות

ראובן (ש.ב) – בעלי חברת הפצה – חקירת גניבה של עובד.
ראובן פנה אלינו וסיפר כי בחברתו עובד בחור "בעייתי" המחסיר לא מעט ימי עבודה ולא מעט סחורה "נעלמת" מרכב החלוקה שלו. החלטנו לפעול במעקבים סמויים כדי לבדוק את סדר יומו של העובד הסורר.
תחילה הכל נראה תקין, הבחור מגיע אל מקום עבודתו ומעמיס סחורה אל המסחרית, ומתחיל בסבב החלוקה.
לקראת שעות הצהריים הבחור נצפה מגיע למקום שאינו בקו החלוקה שלו ומוריד שם סחורה.
לאחר מכן פנה הבחור ונסע לבית הוריו, שם עצר לארוחת צהריים ותנומה קלה בת שעתיים. לאחר שיצא שוב לקו החלוקה שלו שבע ורענן נצפה חוזר אל משרדי החברה ומסיים את יום העבודה שלו.
בסופו של דבר התגלה שהעובד מהמר כפייתי בעל עבר פלילי עשיר ואין זאת הפעם הראשונה שהוא מבצע עבירה דומה.

סבטלנה (ש.ב) – חקירת הונאה של בן זוג.
סבטלנה אישה מבוגרת שעלתה לארץ לבדה פנתה אלינו לאחר שמחשבונה נגנבו כספים רבים.
לאחר שפנתה למשטרת ישראל ולא התרשמה שנעשת עבודה למען קידום התיק שלה היא החלטה לפנות אלינו.
היא סיפרה שכמה חודשים אחרי שעלתה לארץ היא התחילה לצאת עם בחור הצעיר ממנה בכמה שנים וזה סיפק לה עזרה אשר הייתה נחוצה מתוקף היותה עולה חדשה, היא סמכה עליו ונתנה לו גישה לחשבון הבנק, כרטיס האשראי ופנקס הצ'קים.
לאחר מספר חודשים שמה לב להמחאות שניתנו על ידה אף על פי שלא ידעה על קיומן, וגילתה שבמהלך תקופה קצרה חשבונה התרוקן מכל הכסף שהיה בו והיא מצאה את עצמה כמעט חסרת כל.
נכנסנו לתמונה ובדקנו אודות אותו הבחור אשר התגלה כאדם בעל עבר פלילי בתחום ההונאות והוכחנו ללא כל ספק בחקירות כלכליות כי כספה של הלקוחה הוברח לחשבונות שונים הרשומים על שמם של בני משפחתו השונים ואף את דרכי הפעולה השונות שלו ואת השיטתיות שבעבודתו.

המלצות מלקוחות מרוצים

משרד חקירות כלכליות

כאשר נפנה למשרד חקירות במטרה לבצע חקירה כלכלית רצוי יהיה לשים דגש על בחירת משרד המתמחה בתת התמחות זאת, בניגוד לחקירות כלליות בחקירות כלכליות יש צורך בהבנה משמעותית של המערכות הפיננסיות השונות כגון מערכות הבנקים, שווקי ההון, ביטוח, נדל"ן ועוד. שליטה מעמיקה בנושאים אלו וכן ניסיון קודם אל מול נוכלים מדופלמים הם המומחיות שלנו במשרד החקירות DIM. הדסק הכלכלי שלנו מונה מעל לעשרה חוקרים כלכלים מהטובים בתחום.
במהלך שנות עבדתינו צברנו ידע וכלים טכנולוגים אשר שמו אותנו בחוד החנית של החקירות הכלכליות. פניה אילנו לניהול תיק החקירה תשים אתכם עם היד על העליונה.

למה לבחור בנו לביצוע חקירות כלכליות?

חברת "DIM חקירות פרטיות ומודיעין עסקי" הינה חברת בת של חברת "בטיחות אנוש" הפועלת כזורע החוקרת של חברות הביטוח הגדולות במשק משנת 1993. במשרדנו מעסקים מעל ל-70 חוקרים אשר נבחרו בקפידה.
חקירות כלכליות הינן המומחיות שלנו! במהלך שנות פעילותינו צברנו ניסיון רב בניהול חקירות כלכליות מורכבות ביותר, הן בארץ והן בחו"ל.

זקוקים לעוד סיבות לבחור בנו? להלן 10 סיבות טובות:

 1. דסק כלכלי עם מעל לעשרה חוקרים כלכלים בעלי וותק וניסיון רב.
 2. במהלך שנות עבודתנו חשפו כספים ונכסים בשווי של מאות מיליונים.
 3. משאבים איכותיים וציוד מהמתקדמים בעולם.
 4. יכולת לפעול במגזרים כגון: המגזר החרדי, הערבי (כולל פעילות בשטחים) והרוסי.
 5. החוקרים שעובדים אצלנו עברו תהליך סינון קפדני, אנחנו מעסקים את הטובים ביותר בתחום.
 6. איסוף ראיות באופן מקצועי על פי ההנחיות למען שמירה על תוקפן המשפטי.
 7. ליווי וייעוץ עו"ד לאורך כל שלבי החקירה.
 8. זמינות לקבלת תיקי חקירה בכל גודל ומורכבות.
 9. פתרונות מתקדמים וחדשניים המותאמים לשנת 2024.
 10. קשרים ושיתופי פעולה עם גורמים רלוונטיים בארץ ובעולם.
דילוג לתוכן